Revoluční uživatelské rozhraní (GUI)

Kvě 20, 2019

Uživatelské rozhraní běžných DMS bývá velmi konzervativní. Jeho design určovali v minulosti především programátoři a ti měli dobré důvody, proč musí seznam, detail, rozcestník i jednotlivé funkcionality vypadat zrovna takto. A jejich poslední a zdrcující argument? Jinak to prostě nejde, protože to bude pomalé.

Při přihlášení do většiny aplikací hledáte menu a konkrétní funkce automaticky buď v horní liště a rozbalovacím menu, nebo vás vlevo čeká okno se stromovým zobrazením agend. Můžete narazit také na vylepšení typu „Oblíbené akce“ nebo různá přepínání mezi skupinami modulů.

Dashboard

V posledním období mnozí výrobci preferují takzvaný dashboard, tedy vstupní rozcestník na pracovní ploše produktu. Přes ikonu jednoduše vstoupíte do dané funkce nebo si zobrazíte stavové informace či různé minigrafy a přehledy. Po opuštění vstupní obrazovky se ale většinou ocitnete ve starých známých oknech, seznamech detailů, popř. ouškách nebo rozhraních pro práci s OLAP. Prostě rychlý konec v revoluci nového ovládání.

Dlouho jsme si říkali, že to chce větší inovaci a odvahu změnit zaběhlé pořádky. A to samozřejmě nikoliv samoúčelně, ale tak, aby se s novým uživatelským rozhraním lépe pracovalo. Aby přineslo vyšší produktivitu v každodenní práci. To byla velká výzva a nebudeme zastírat, že jsme nad návrhy strávili mnoho času, možná více, než jsme původně plánovali.

Máme panely

Ale podařilo se. Naši inovovaná verze produktu myTEAM® jsme postavili na úplně novém a revolučním uživatelském rozhraní. Na panelech. Každá revoluce má své plány, rizika i oběti a s tímto vědomím jsme do projektu vstupovali. Jako největší riziko jsme přitom vnímali samotnou konzervativnost uživatelů. Vždyť jak často slýcháme: náš dosavadní způsob ovládání je pomalý, neefektivní, ale já jsem se to takto naučil, a proč bych to měl dělat jinak… Tento přístup zabíjí mnoho inovací, kterých jsme byli na poli softwarových úprav svědky.

A proto – nebojte se s námi vyrazit do světa panelů a dashboardů. Budeme vás postupně učit, přesvědčovat a vést k vyšší produktivitě. Nové rozhraní je revolucí, proces nasazení však vnímejte jako evoluci.

Chcete odebírat více novinek? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru!

Kontaktujte nás a rádi se s vámi sejdeme: +420 597 403 403 | myteam@kvados.cz

© KVADOS, a. s. Všechna práva na obsah vyhrazena. Loga a jména produktů jsou ochrannými
nebo registrovanými ochrannými známkami akciové společnosti KVADOS a jiných držitelů.

WordPress Lightbox Plugin